Вступ

Представлений на сайті матеріал може виявитися
цікавим як початківцям, так і непрофесійним користувачам дозиметрів-радіометрів, що бажають проводити радіаційні вимірювання та, що важливо, правильно інтерпретувати отриманий результат. Ті, що бажають придбати персональний дозиметр-радіометр, знайдуть пояснення основних характеристик, які в результаті складають уявлення про якість придбаного приладу та впливають на формування власного критерію «ціна/якість».

 

У розмові про сучасний персональний дозиметр-радіометр цілком доречно мати на увазі пристрій «кишенькового» розміру, забезпечений органами управління (клавіатурою), засобами індикації (символьним або графічним дисплеєм) та пороговою сигналізацією, а також набором сервісних функцій – невід’ємним атрибутом сучасних приладів.

 

Описуючи конкретну реалізацію персонального дозиметра-радіометра МКС-03Д «Стриж», ми не обійшлися без короткого вступу про небезпеку радіоактивного випромінювання, про те, що взагалі таке дозиметр і дозиметр-радіометр, та з чого можуть складатися дозиметри-радіометри. Однак, досвічені користувачі можуть пропустити вступні частини опису та перейти безпосередньо до ознайомлення зі властивостями МКС-03Д «Стриж»..